Publikacje
Album „Kopice – historia utraconego piękna” pod redakcją Janusza L. Dobesza, Irmy Koziny i Macieja Mischoka to nie tylko teksty i wspomnienia o pałacu, ale przede wszystkim setki zdjęć przedstawiających to wyjątkowe założenie pałacowo-parkowe. Poznajemy je w momencie rozbudowy, która zaczęła się w drugiej połowie XIX wieku – właśnie wtedy zostało ono kupione przez hrabiostwo Joannę i Hansa Ulricha Schaffgotschów.
Okres pomyślności Kopic zakończył się wraz z II wojną światową – Schaffgotschowie wyjechali, a opustoszałe wnętrza niszczały i przez lata były rozkradane. Do ostatecznego upadku pałacu przyczyniły się umyślnie spowodowane pożary. Pałac, choć wpisany do rejestru zabytków, jest ruiną.
Wydarzeniem zapowiadającym zmianę na lepsze jest renowacja mauzoleum.

Co roku wydawany jest kalendarz kolekcjonerski – cegiełka, który dochód jest przeznaczony na ratowanie zabytków w Kopicach. W związku z podróbkami, podszywającymi się pod nasze społeczne działanie, zwracamy uwagę, że wydawcą kalendarza zawsze jest Parafia w Kopicach. Inne wydawnictwa mają charakter komercyjny.